Konserwacja kamienia

Konserwacja

Szlifowanie lastrico

 

Z chęcią podejmiemy się zlecenia konserwacji ​posadzek , elewacji lub ​pomników w Warszawie i okolicach. Konserwujemy rzeźby z kamienia naturalnego (​piaskowca, granitu, marmuru​).

Konserwację przeprowadzamy metodą chemiczną i mechaniczną. Metoda chemiczna polega na usuwaniu zabrudzeń i rys powstałych w wyniku codziennej eksploatacji kamienia. Uzupełniamy ubytki klejami barwionymi pod kolor i strukturę kamienia. W tej metodzie chodzi także o dogłębną impregnację i nakładanie warstw ochronnych, które przywracają naturalny połysk.

Z kolei metoda mechaniczna polega na zdzieraniu uszkodzonej warstwy kamienia. Wyrównujemy płaszczyzny, wymieniamy uszkodzone elementy na nowe. W architekturze zabytkowej dorabiamy brakujące elementy i nadajemy naturalny połysk kamienia.

W ofercie mamy również szlifowanie nagrobków z latrico. To dwukrotne maszynowe ścieranie zabrudzonej i chropowatej powierzchni kamieniami ściernymi o różnej gradacji. Po wyszlifowaniu, fugujemy i starannie myjemy nagrobek. Na końcu dokonujemy kilkukrotnej impregnacji nagrobka. Dzięki temu zyskujemy połysk i zabezpieczenie przed ponownymi zabrudzeniami.

Proponujemy również wymianę starych, zniszczonych elementów na nowe — ​oferujemy tablice z napisami, wstawki, podesty oraz płyty.